Jak wyjść z nadmiernego zadłużenia?

Jak wyjść z nadmiernego zadłużenia?

Dział dotyczący kwestii związanych z długami i zadłużeniem.
przez Adam » 8 cze 2020, o 14:27

Cześć, mamy z żoną kilka pożyczek w firmach, które udzielają chwilówek. Niepostrzeżenie uzbierała się nie mała suma. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Teraz nie bardzo wiemy, jak uporać się z tym długiem. Wszystkie firmy chcą spłaty całej kwoty pożyczek. Może ktoś był w podobnej sytuacji. Jak poradziliście sobie z takim problemem? Może znacie jakieś strony internetowe na temat oddłużania osób fizycznych?
Avatar użytkownika
Adam
 
Reputacja: 84 pkt

przez Zeus » 10 cze 2020, o 16:04

A próbowałeś w Google wpisać hasło "oddłużanie osób fizycznych"?
Avatar użytkownika
Zeus
 
Posty: 10
Reputacja: 0 pkt
Od: 8 cze 2020, o 07:52

przez Elmarek » 15 cze 2020, o 14:07

Hej, każda firma pożyczkowa będzie z założenia domagać się spłaty całej pożyczki, bo to jest zgodne z zawartą umową. Można jednak próbować rozmawiać o indywidualnej sytuacji i poprosić o spłatę w ratach. Nawet jeśli firma nie zgodzi się na raty, to warto spłacać pożyczkę choćby małymi kwotami. Najważniejsze, by dług malał. Dobrze pomyśleć o jakimś planie na całkowite oddłużenie. Czytałem trochę materiałów w internecie na ten temat. Są nawet bezpłatne kursy dla zadłużonych. Można zacząć od sprzedania zbędnych rzeczy z domu i spłacania tym sposobem długu. Na pewno warto szukać też dodatkowych źródeł dochodu.
Kapseloil lubi ten wpis.
Avatar użytkownika
Elmarek
 
Posty: 10
Reputacja: 1 pkt
Od: 7 cze 2020, o 10:40

przez Ekspert/ partner » 20 sie 2020, o 18:07

Adam napisał(a):Cześć, mamy z żoną kilka pożyczek w firmach, które udzielają chwilówek. Niepostrzeżenie uzbierała się nie mała suma. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Teraz nie bardzo wiemy, jak uporać się z tym długiem. Wszystkie firmy chcą spłaty całej kwoty pożyczek. Może ktoś był w podobnej sytuacji. Jak poradziliście sobie z takim problemem? Może znacie jakieś strony internetowe na temat oddłużania osób fizycznych?


Witam, zajmuje sie umorzeniem kredytow, upafloscia
Konsumencka zapraszam do kontaktu t.661 016 084
Avatar użytkownika
Ekspert/ partner
 
Reputacja: 84 pkt

przez Agram » 28 paź 2020, o 13:49

Pytanie na jaką kwotę jesteście zadłużeni oraz w jakich instytucjach. Czy jest to zadłużenie w bankach czy może w pożyczkach prywatnych. Polecam również zastanowić się czy stan posiadania jest większy niż kwota nabranych pożyczek.

Jeśli nie, będzie mozna zastanowić sie nad upadłością konsumencką. Upadłość taka jest możliwa do ogłoszenia przez osobę, która nie prowadzi działalności gospodarczej.
Avatar użytkownika
Agram
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 28 paź 2020, o 13:48

przez BiuroRabat » 16 gru 2020, o 14:24

Jest taka opcja jak upadłość konsumencka. Nie wszyscy się na nią decydują, ale zawsze można rozważyć i takie rozwiązanie.
Avatar użytkownika
BiuroRabat
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 16 gru 2020, o 14:19

przez Konradgruca » 9 sty 2021, o 21:55

Witam,

Dokładnie musiałbym poznać Pana sytuację bo duża kwota to nieostre pojęcie. Jeśli to jest kwota rzędu kilkudziesięciu tysięcy, państwo tyle nie zarabiają w rok czy dwa, warto zastanowić się nad upadłością konsumencka.
Ale to nie wszystkie wyjścia.

Pisałem o upadłości konsumenckiej titaj:
https://effectiveadvisor.pl/upadlosc-ko ... idowy-pt-1
Nasza oferta dokładnie opisana jest turaj
https://effectiveadvisor.pl/upadlosc-konsumencka

Zapraszam do kontaktu
Konrad.gruca@effectiveadvisor.pl

I zapoznania się z naszą steona
Effectiveadvisor.pl
Avatar użytkownika
Konradgruca
 
Posty: 7
Reputacja: 0 pkt
Od: 9 sty 2021, o 21:49

przez patryk_ziel » 12 sty 2021, o 15:18

słyszałem o upadłości konsumenckiej, bo kancelaria fenix https://kancelariafenix.pl/upadlosc-konsumencka/, która mi pomagała podczas sprawy przeciwko bankowi, zajmuje się też takimi sprawami. Ja jeszcze do niedawna wgl nie wiedziałem, że coś takiego jak upadłość istnieje, a okazuje się, że to rozwiązanie po które sięga wiele osób, gdy już nie widzą szansy na wyjście ze "spirali zadłużenia". Wszystkim takim osobom radzę: Nie załamujcie się tylko sięgajcie po profesjonalną pomoc prawników i doradców. Życzę powodzenia
Avatar użytkownika
patryk_ziel
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 12 sty 2021, o 15:09

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Teraz jest 17 sty 2021, o 19:32

Reklama