Jak dogadać się z windykatorem?

Jak dogadać się z windykatorem?

Wszystko o windykacji, zwłaszcza z punktu widzenia dłużnika
przez Els » 7 cze 2020, o 05:04

Dzień dobry wszystkim, jakiś czas temu wziąłem trochę pożyczek. Trudna sytuacja życiowa i takie tam, no dużo by pisać. W każdym razie mam teraz na głowie windykatora. Jakoś można się z nim dogadać?
Avatar użytkownika
Els
 
Reputacja: 87 pkt

przez Elmarek » 7 cze 2020, o 10:46

Rozumiem, że sprawa nie został jeszcze skierowana do sądu? Bo jeśli rozpoczęło się już postępowanie egzekucyjne to niestety nie ma już możliwości dogadania się z wierzycielem. Sprawą zajmie się po wyroku sądu komornik i to on odzyska należność zajmując twoje środki na koncie bankowym, albo mienie ruchome lub nieruchome. Jeśli natomiast długiem wciąż jeszcze zajmuje się firma windykacyjna wówczas możesz spróbować rozwiązać problem samej spłaty ale oczywiście nie likwidacji długu. Zadzwoń, przedstaw rzeczywisty powód, dla którego nie spłacasz długu. Z pewnością uda się znaleźć odpowiednie dla twojej konkretnej sytuacji rozwiązanie. Może to przykładowo być odroczenie terminu płatności albo podzielenie jej na raty.
Avatar użytkownika
Elmarek
 
Posty: 10
Reputacja: 1 pkt
Od: 7 cze 2020, o 10:40

przez Jarczi » 7 cze 2020, o 11:41

Z firmą windykacją jak najbardziej możesz się dogadać. Im zależy na tym byś spłacił ten dług. Nic nie zyskują, jeśli sprawa zostanie przejęta przez komornika. Po pierwsze nie bój się odbierać telefonów. Powiedz im prawdę, dlaczego nie mogłeś spłacić pożyczki w terminie. Windykator przedstawi ci kilka propozycji form spłaty. Przeanalizuj je i wybierz tę, która najbardziej ci odpowiada.
Avatar użytkownika
Jarczi
 
Reputacja: 87 pkt

przez Els » 19 wrz 2020, o 16:15

Ale czy mam się bać poważniejszych konsekwencji?


Ostatnio przesunięty w górę 19 wrz 2020, o 16:15 przez: Anonymous.
Avatar użytkownika
Els
 
Reputacja: 87 pkt

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Teraz jest 3 gru 2021, o 06:48

Reklama

Nowe posty