Co zrobić kiedy nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony?

Nie ma co się oszukiwać, każdy z nas, kiedy składa wniosek o pożyczkę, liczy na to, że zostanie on pozytywnie rozpatrzony. Niestety niekiedy do takiej sytuacji po prostu nie dochodzi. Powodów, dla których pożyczkodawca odmawia nam przyznania pożyczki, może być naprawdę wiele, jednak nie musimy się od razu załamywać. Bardzo często potrzeba naprawdę niedużo, aby dany pożyczkodawca zmienił zdanie. Co zrobić, kiedy wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony?

Dlaczego wniosek o pożyczkę został odrzucony?

Prawda jest taka, że spora część pożyczkodawców pozabankowych nie stosuje tak rygorystycznych zasad, jeśli chodzi o przyznawanie pożyczek, jak większość banków. Wiele osób o tym wie, dlatego myśli, że pożyczkę może dostać absolutnie każdy, a rzeczywistość jest zupełnie inna. Na samym starcie trzeba zająć się koniecznymi wymaganiami formalnymi. Najczęściej będą się one odnosiły do ograniczeń wiekowych. Pewne firmy pożyczkowe po prostu nie udzielą pożyczki ludziom, którzy są młodsi niż 21 lat lub starsi niż 70. W związku z tym, zanim rozpoczniemy wypełnianie formularza, warto dokładnie zapoznać się z formalnymi wymogami, jakie musimy spełnić. Niepoprawny przedział wiekowy to tylko jeden z powodów odmowy. Jakie jeszcze mogą zamknąć nam drzwi do upragnionej pożyczki?

odrzucony wniosek pożyczkowy

Błędy w formularzu rejestracyjnym

Bardzo często nie wynikają one nawet z celowego zatajania konkretnych informacji. W większości wypadków są one efektem niedokładnego wpisywania danych, a w szczególności niesprawdzenia ich zaraz przed wysłaniem do akceptacji. Czym to skutkuje? Najczęściej odmówieniem pożyczki, dlatego, zanim skończymy pracę nad naszym formularzem, warto dokładnie sprawdzić, czy  w naszym numerze telefonu, nazwisku lub mailu nie znajdują się jakieś literówki. Ponowne wypełnianie arkusza przysporzy nam wiele nerwów, których każdy chce uniknąć. Sytuacja jest znacznie gorsza, kiedy celowo chcemy wprowadzić konkretnego pożyczkodawcę w błąd. Ukrycie zadłużenia czy zawyżenie osiąganych dowodów to działania, które sprawią, że otrzymanie pożyczki w tej firmie będzie po prostu niemożliwe.

Niezapłacone zobowiązania

Praktycznie w każdej firmie pożyczkowej istnieje zasada, która mówi nam, że jeśli dana osoba ma aktywną pożyczkę w takiej instytucji, czy też jakiekolwiek zaległości w spłacie, to po prostu nie dostanie następnej. Jak to wygląda w praktyce? Nie będziemy w stanie mieć zaciągniętych dwóch pożyczek w tej samej firmie. Jak sobie z tym poradzić? Jednym ze sposobów jest spłacenie pierwszego kredytu, jednak mało kto może sobie pozwolić na to działanie. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie drugiej firmy pożyczkowej, której właścicielem jest inna osoba.

Niewystarczająco wysokie dochody

Taka sytuacja bardzo często zdarza się w przypadku osób, które wnioskują o zbyt dużą pożyczkę przy niewystarczających dochodach. W przypadku, gdy zmiana posady na lepiej płatną jest niemożliwa, warto znaleźć sobie dorywczą pracę, taką jak prace sezonowe. W czasie wiosny czy lata naprawdę łatwo znaleźć zatrudnienie w ogrodnictwie, czy też rolnictwie. Zaraz przed świętami pracowników szukają z kolei firmy kurierskie czy handlowe, dlatego naprawdę jest w czym wybierać.

Problem z przelewem weryfikacyjnym

Bardzo często wykorzystywany sposobem, którego celem jest potwierdzenie tożsamości danego klienta, jest tak zwany przelew weryfikacyjny przeprowadzony według konkretnych zasad. Jedną z nich jest konieczność jego wykonania z konta osobistego, które ma tylko jednego właściciela. Jak się można domyślić, musimy być nim my. W związku z tym, jeśli spróbujemy wykonać przelew weryfikacyjny ze wspólnego czy też firmowego konta, wniosek o pożyczkę zostanie po prostu odrzucony. Jak rozwiązać ten problem? Tutaj również mamy dwie opcje, jedną z nich jest założenie swojego własnego konta osobistego. Drugim rozwiązaniem może być skorzystanie z innej formy potwierdzenia naszej tożsamości. Sposobów jest naprawdę wiele, dlatego każdy z nas powinien znaleźć opcję, która po prostu mu się spodoba i pozwoli na uzyskanie upragnionej pożyczki.

 

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.